s-wyszynski-cytat

15 lipca: pamiętajmy o Jeziorku

Jeziorko 2Najpierw hitlerowcy przywieźli tu 95 starców z Pieniek Borowych. Był lipiec 1942 roku – podaje Jerzy Smurzyński, którego rodzice podzielili los kilkuset zamordowanych na leśnej polanie osób. On sam przeżył cudem. Nocą z 29 na 30 czerwca 1943 roku rozstrzelano tu 62 więźniów politycznych z łomżyńskiego więzienia. Po 2 tygodniach znów rozległy się serie niemieckich automatów w jeziorkowskim lesie.

Oprawcy z osławionej grupy Müllera 15 lipca nad ranem aresztowali 19 łomżyniaków z rodzinami, po kilku godzinach aresztu w więzieniu, wywieźli wszystkich do Jeziorka i rozstrzelali. Mija75 lat od tamtej tragedii. Jak co roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej odda hołd pomordowanym. Zapraszamy do Jeziorka wszystkich, którzy zechcą być w tym dniu razem z nami nad mogiłami niewinnych ofiar.

Przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej odmówią modlitwę i złożą kwiaty w samo południe (godz. 12.00) w niedzielę, 15 lipca 2018 roku. Jeśli nie możesz być w Jeziorku, choć przez chwilę pomyśl o tych, którzy w zbrodniczy sposób zostali pozbawieni życia na leśnej polanie.

SALONIK WYDAWNICZY

Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
ul. Sienkiewicza 8

Zapraszamy
codziennie od 8.00-15.00

JEDYNA W REGIONIE BAZA WYDAWNICTW O ŁOMŻY
I ZIEMI ŁOMŻYŃSKIEJ

1procencik

Dziękujemy Wszystkim,
którzy przekazali w swoim rocznym zeznaniu podatkowym swój jeden procent na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.

Free business joomla templates